55 555 01 04 masz pytania ?
x
  PRODUKTY ARTYKUŁY PODSTRONY

  Blaty kamienne

  Wybierając meble do domu zastanawiamy się często, mamy do wyboru całą paletę barw, materiałów i akcesoriów. Nierzadko decydując się na meble kuchenne czy łazienkowe, stajemy przed wyborem blatu. W tym momencie pojawia się pytanie – z jakiego materiału blat wybrać?

  Wychodząc naprzeciw – proponujemy blaty z kamienia – trwałe, eleganckie, w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Możemy zdecydować się na kamień naturalny – w przypadku blatów kuchennych jak i łazienkowych trafnym wyborem będzie granit.

  Granit – to skała magmowa, której głównym składnikiem jest kwarc. To najbardziej popularny i najczęściej stosowany kamień w aranżacji i wykończeniu wnętrz. Występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki swoim właściwościom – wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz eleganckim wyglądzie, świetnie sprawdzi się w łazience, kuchni oraz na zewnątrz.

  Drugim, równie ważnym materiałem – tak samo popularnym, ale o innych właściwościach jest marmur. W przeciwieństwie do granitu, marmur jest skałą osadową – także odporną na uszkodzenia, ale wchodzącą w reakcje z alkoholami i kwasami. Jest to materiał występujący w bogatej kolorystyce i po uwzględnieniu jego właściwości, zastosowanie go chociażby w łazience doda jej szyku i elegancji.

  Wymieniając kamienie naturalne, nie należy zapomnieć o kamieniach sztucznych – bardzo trwałych, w szerokiej gamie wzorów i struktur, czyli o konglomeratach i spiekach kwarcowych.

  Pierwsze z nich – to mieszanka naturalnych składników (aż 90%!) – takich jak rozdrobniony kwarc, lustra, szkło, granit w połączeniu z żywicą i pigmentami. Podobnie jak granit, jest bardzo wytrzymały na uszkodzenia, wysokie i niskie temperatury, a bogata paleta barw sprawia, że możemy go dopasować do indywidualnych oczekiwań. Doskonale sprawdzi się w kuchni, łazience i w innych pomieszczeniach wewnątrz domu.

  Spieki kwarcowe, podobnie jak konglomeraty kwarcowe w swoim składzie mają kwarc, skały granitowe oraz iły i łupki. Różnią się tym, że w spiekach nie występuje żywica – co za tym idzie są jeszcze bardziej odporne na wysokie temperatury. Spieki są wypiekane w temp. ponad 1200 stopni Celsjusza. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, co sprawia że łatwo je będzie dopasować do praktycznie każdego wnętrza – na podłodze, szafkach, ścianach – czy nawet elewacji na zewnątrz.

  Zapraszamy do naszego salonu w celu zapoznania się z ekspozycją blatów kamiennych oraz mebli kuchennych

  Extom Galeria Mebli
  Kazimierzowo 6E (obok salonu Renault Ossowski)

  tel. 55 555 01 04
  e-mail: galeria@extomgaleria.pl

  Godziny otwarcia
  poniedziałek - piątek 10:00 - 18:00
  w soboty 10:00 - 14:00

  do góry strony